Кошик
103 відгуків
Сайдинг и водосточные системы Альта-Профиль
+ 38 (095) 447-96-98
+38095 447 96 98
+38067 319 7557
+38097 319 70 22

ЧЕК-ЛИСТ "НОВЕ ЖИТТЯ ДАЧНОГО МАЙДАНЧИКА"

ЧЕК-ЛИСТ "НОВЕ ЖИТТЯ ДАЧНОГО МАЙДАНЧИКА"

Ідея чек-листа, не просто розказати як можна витратити кошти і зробити дачу мрії. Ми пропонуємо вигоду - Красиво і недорого зробити дачний майданчик за допомоги бордюрної стрічки. 

№1

По-перше, не варто забувати про прості принципи стилю. Вибір стилістичного рішення є джерелом для всього процесу створення ландшафтного дизайну. І при підборі окремих елементів необхідно відштовхуватися саме від встановленого стилю, в якому ви бажаєте оформити свій двір. Можна виділити наступні ооновні напрямки:

 • формальному стиль - строгість ліній, правильність пропорцій і симетрія розбивки присадибної території. Для такого напряму обов'язковими рисами є організованість і точна впорядкованість всіх елементів
 • пейзажний стиль характеризується природною природністю
 • тематичний стиль - сукупність різних елементів, які витримані в єдиній тематиці. Наприклад, романтичної або казкової.

Зазвичай, стиль ландшафтного дизайну треба прив'язана зв'язати до стилю будинку.

№2

Організація простору - другий етап.
Перш за все, запишіть на листку паперу всі побажання до тих змін, які ви і ваша сім'я бажає побачити на дачній ділянці. Потім вкажіть ті, що ви бажаєте залишити, а що змінити. Це можуть бути споруди, дерева, чагарники, доріжки.
Добре подумайте і виберіть ландшафтний стиль, який вам найбільше подобається.
Будь-яка ландшафтна композиція складається з елементів наступних типів:

 • проєктовані (майданчики, алеї, доріжки)
 • об'єднання роз'ємні (рослини, кущі, дерева, будівлі, рельєф і т. д.)
 • площинні елементи (рівні, газони, галявии, водойми)

При створенні дизайну ділянки необхідно враховувати зорове сприйняття людини. Тобто якщо вийти на подвір'я і окинути його оком - посередині виділяємо площинні елементи, що не будуть перешкоджати краєвиду. Рослини і інші садові елементи варто виставляти візуальними сходинами до межі ділянки. Тобто ближче - нижчі елементи, далі - вищі.
Якщо посеред вашого майданчика зростанні одне-два дерева - зробіть їх акцентами, альо все одне дотримуйтесь візуально-просторової побудови дизайну.
На території заміського володіння ведуть сільськогосподарські роботи, вирощують дерева, займаються заготівлею продуктів на тривале зберігання. Діти проводять свій час в іграх на дитячому майданчику. При візитах гостей запалюється мангал і подається чай в альтанці. Є місця, де хтось із членів сім'ї любити полежати на сонечку. Чоловіки считают за краще мати свою майстерню.
Усі вищеперераховані побажання вирішуються на етапі зонування території. Планування дачної ділянки починається з розбивки місцевості на зони. На території заміської ділянки виділяють такі зони:

 1. Житловий будинок або дачний будиночок;
 2. Зони для відпочинку;
 3. Місце господарських будівель;
 4. Сад та город.

Іноді виділяють у яту зону під'їзні шляхи, доріжки. Насправді ці ділянки розташовані по всій території і належать до зон, де вони пролягають. Розподіл чисто умовний і грунтується на досвіді розбивки дачних маєтків.

№3

Ідеї клумб і квітників, що можна зробити своїми руками біля будинку.
Перелік основних різновидів квітників і клумб можна доповнити ще кількома варіантами. Ці композиції вважаються найпопулярнішими серед дачників і садівників:

 • Моно-клумба складається з квітів одного типу або одного забарвлення, які висаджені спільно;
 • Вертикальна клумба - використовується для оформлення вертикальних об'єктів. Наприклад, садові споруди (альтанки, навіси, арки), ширми, стіни і перегородки;
 • Кільцева - композиція, що обрамляє певні фрази об'єкти (статуї, фонтани, кущі, дерева);
 • Альпійська гірка - клумба, усіяна багаторічними квітами дрібного розміру. Їх висадка виконується поверх невеликих височин, які і утворюють гірку;
 • Бордюр - застосовується в якості обрамлення для майданчиків, газонів і доріжок на території заміської ділянки.

№4

Проєктовані типи елементів які можна зробити за допомоги звичайної бордюрної стрічки.
Просто, зручно, багатофункціонально і не коштує мільйони.
З бордюрною стрічкою можна оформити:

 • насипні доріжки;
 • бортики грядок;
 • зробити утеплені грядки і робити рівні на схилі майданчику;
 • оформити клумби і навіть альпійську гірку;
 • оформлення штучних водойм;
 • оформлення пристовбурних кіл дерев;
 • герметизація теплиці чи паркану по периметру.

 

№5

Технологія укладання садових доріжок
Існує три категорії садових доріжок:

 • стібки;
 • доріжки з засипною підставою;
 • декоративні плити.

Земля на стежці - щільна і, як правило, просіла. Тому стібки часто є місцем збору зливових і талих вод, тобто - потенційними калюжами.
Щоб перетворити таку «традиційну стежку» в зручну доріжку, перш за все необхідно забезпечити відведення від неї стоячих вод. Для цього вирівнюють контур доріжки: ями засипають, а горбі - зрізають. Боки стежки краще додатково закріпити бордюрної стрічкою. Саму стежку (якщо материнський грунт - суглинна) піску, тобто вносять пісок і вбивають його в грунт. Іноді з піском вносять щебінь. Так само можна використовувати природний утеплювач мульчі. Крім доріжок їм можна буде утеплити дерева і троянди.

Визначились з ідеями? - Пропонуемо підібрати бордюрну стрічку.